Urlop w Sudetach

Kotlina Kłodzka od zawsze cieszy się dużym powodzeniem w branży turystycznej. Piękne, malownicze tereny, góry, czyste powietrze, przyciągają turystów z całej Polski, ale również z zagranicy. Szczególnym miastem, które wyróżnia się na tle całej kotliny są Duszniki Zdrój. Głównie kojarzy się z corocznym Festiwalem Chopinowskim, ale miasto znane jest także jako jedno z lepszych uzdrowisk, znajduje się w nim wiele interesujących zabytków, Muzeum Papiernictwa i wiele innych ciekawostek. Również w okresie zimy liczne atrakcje Duszniki Zdrój wyróżniają to miasto, czyniąc je niezwykle atrakcyjne dla turystów.

Imprezy Duszniki Zdrój to całkiem długa lista wydarzeń, które odbywają się w ciągu całego roku. W okresie letnim, oprócz wymienionego wcześniej Festiwalu Chopinowskiego w mieście organizowanych jest wiele wystaw, koncertów, spotkań z artystami, zawodów sportowych i wielu innych różnych imprez. W zimie miasteczko przeistacza się w centrów sportów zimowych z wyciągami narciarskimi w roli głównej. W mieście znajdują się dwa wyciągi narciarskie oraz cztery trasy narciarskie o różnej długości (od 500m. do 1300m.) i różnym stopniu trudności (dwie to trudne trasy).

W mieście jest wiele możliwości zakwaterowania. Dostępne są hotele Duszniki Zdrój noclegi, pensjonaty, prywatne kwatery, schroniska. Można również zatrzymać się w jednym z gospodarstw agroturystycznych. Możliwości jest wiele. Każdy znajdzie coś dla siebie. Urlop w Dusznikach Zdrój zawsze jest dobrym wyborem, bez względu w jakim terminie roku wypadnie.